„Dom na rozlewiskiem” Małgorzata Kalicińska - 6 wrzesnia 2008


„Dom na rozlewiskiem” Małgorzata KalicińskaBohaterka powieści znajduje sie na zakręcie, a dotychczasowe życie, gdy sie na dnim głębiej zastanwoić, to … Małgorzata włąśnie na chwilę przestała biec I zaczęła się zastanawiać nad swoim życiem.
Co dalej, po utracie pracy w prestiżowej agencji reklamowej?
Co dalej, gdy z Konradem już nic od dawna jej nie łączy?
Co dalej, gdy wielespraw od lat odkładanych na później trzeba wreszcie wyjaśnić?
Co dalej?

Małgorzata ucieka z Warszawy i układa swoje życie od nowa, na mazurskiej wsi. Odnajduje powolo sens zycia i spokó, poznaje... tak, poznaje swoją matkę, z którą rozstała się w dzieciństwie.
Jest więc rodzinna przeszłość i teraźniejszość, jest też przyszłość – trzeba myśleć o sobie, o córce, o nowo budowanym pensjonacie. O naniesieniu drewna na zapas, o zrobieniu przetworów na zimę.
O miłosci.
Wspaniała, pełna ciepła i życiowej mądrości opowieść o drodze, którą trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi.

Małgorzata Kalicińska absolwentka
SGGW-AR w Warszawie. Pracowała w szkołach: technikum ogrodniczym i kilku szkołach podstawowych w Warszawie. Była researcher’ką w TVP1 w programie Kawa czy herbata. Współtworzyła program Forum nieobecnych, współpracowała przy redagowaniu programu Żyć bezpieczniej. Ma dwoje dorosłych dzieci: Stanisława i Barbarę.

No comments:

Post a Comment